Даниел Кайзер спечели точка за Ботев във Варна
Автор: Екип Plovdiv24.bg 16:50 / 10.03.2019Коментари (4)7289
Ботев (Пд) завърши 0:0 като гост на Черно море в мач от 25-ия кръг на Първа лига, който се игра на стадион "Тича" във Варна. В герой за "канарите" се превърна вратарят Даниел Кайзер, който спаси 4-5 чисти положения на "моряците".

По този начин жълто-черните имат вече актив от 44 точки, а варненци са с 41. И двата отбора обаче със сигурност ще играят още два двубоя помежду си в първага шестица.

Първият точен изстрел към една от двете врати дойде в 8-ата минута. Радослав Терзиев шутира от 20-ина метра, като топката рикошира в тялото на играч на Черно море и се насочи към долния десен ъгъл на вратата, но Иван Дюлгеров изби в корнер.

В 25-ата минута бившето "канарче" Цветомир Панов центрира от аутлинията в наказателното поле, където Мартин Минчев засече с глава, но вратарят Кайзер улови топката.

В самия край на първото полувреме Ботев създаде най-чистото положение до този момент в мача. Кристиан Добрев получи отляво и центрира към малкото наказателно поле. Там капитанът Лъчезар Балтанов засече с шпагат от непосредствена близост, но вратарят на Черно море Иван Дюлгеров прояви страхотен рефлекс и спаси.

След почивката в рамките на 2 минути варненци също бяха близо до откриване на резултата. Първо Радослав Василев стреля с глава от 10-ина метра, но Кайзер изби в корнер. След това Фенуш се измъкна зад защитата на Ботев и шутира с десния крак, но този път топката премина над гредата.

Черно море: Иван Дюлгеров, Пламен ДимовВиктор ГеневЦветомир Панов, Мирослав Енчев, Георги Илиев, Мартин Минчев (71- Жоржиньо), Васил Панайотов, Аристот Ндонгала (44- Мехди Фенуш), Петър Витанов, Радослав Василев (79- Патрик Андраде).

Ботев (Пд): Даниел Кайзер, Джонатан Перейра (16- Кристиан Добрев), Димитър Пиргов, Еберт Кардосо, Атанас Зехиров, Кристиан Димитров, Радослав Терзиев, Лъчезар БалтановТодор НеделевВасил Шопов (59- Антон Карачанаков), Феребори Доре.