Спортните новини: Днес (17) | Вчера (28)
Доре отново вкара, но Ботев загуби от Марица след обрат
Автор: Екип Plovdiv24.bg 16:16 / 13.02.2019Коментари (0)6052
Ботев (Пд) загуби от Марица с 1:2 в последната си контрола преди началото на пролетния дял в Първа лига, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Двубоят се игра на едно от помощните игрища в Коматево, за се пази централния терен за предстоящия в събота шампионатен мач срещу Славия.

Феребори Доре (31) се разписа във втори пореден мач след повторното си завръщане в Ботев. Георги Георгиев (60) вкара изключително красиво попадение за кършиякалии, а победният гол падна в 75-ата минута и бе дело на Милен Танев.

В 18-ата минута Кристиан Добрев проби по десния фланг и центрира съм Станислав Шопов, който с глава нацели левия стълб на вратата на гостите.

"Канарите" откриха резултата в 31-ата минута след статично положение. Станислав Шопов бе спрян непозволено пред наказателното поле и съдията отсъди фаул. Нарушението бе изпълнено от Васил Шопов, който центрира към малкия пеналт. Там Феребори Доре засече с глава, пращайки топката под напречната греда за 1:0.

Две минути по-късно Доре бе много близо до отбелязване на втори гол. Той остана сам срещу вратаря на Марица, но не успя да го преодолее.

В 60-ата минута Марица изравни с изключително красив гол. Атаката тръгна от Айкут Янъков, който напредна през центъра и отправи силен изстрел. Младият вратар на Ботев Християн Карастойков изби топката, но тя бе догонена от Запрян Запрянов до аутлинията. Последва центриране по земя към Георги Георгиев, който засече технично с пета в мрежата за 1:1.

Четвърт час преди края Марица стигна до пълен обрат в мача. Милен Танев бе изведен през центъра, финтира с едно докосване защитника Костадин Ничев и със силен шут с десния крак постреля вратаря за 1:2.

Стелиан Ангелов (46- Християн Карастойков), Джонатан Перейра, Станислав Работов, Костадин Ничев, Еберт Кардосо, Радослав Апостолов, Васил Шопов (68- Станислав Шопов), Благовест Данчев, Станислав Шопов (46- Димитър Тонев), Феребори Доре (46- Иван Василев), Кристиан Добрев (46- Запро Динев).