Спортните новини: Днес (8) | Вчера (26)
Марица и Локомотив ще играят контрола в събота на "Лаута"
Автор: Екип Plovdiv24.bg 11:02 / 23.03.2009Коментари (0)1850
Старши треньорът на Марица Манол Георгиев реши да запълни празнината в програмата от паузата във футболното ни първенство с една или две контролни срещи.

Жълто-сините ще се пробват на 28-ми март на стадиона в парк Лаута елитния Локомотив /Пд/. В момента клубното ръководство на кършиякалии търси съперник и за друга проверка.

Мачът срещу Локо е насрочен да се играе идващата събота, но шефовете на двата тима все още не са уточнили началния час на срещата. Тя най-вероятно ще бъде от 15 часа. Ако теренът на Лаута е разкалян има шансове ръководствата на двата клуба да променят в последния момент мястото на провеждането на спаринга.

Срещу Локо наставникът на Марица Манол Георгиев ще разполага с всички свои налични футболисти, с изключение на трайно контузения нападател Антонио Цанков, както и на играещия помощник-треньор Стефан Учиков, който продължава да лекува възпаление в ахилеса. Възможно е 36-годишният треньор да даде почивка и някои от титулярите, които имат леки травми.

„С този мач ще дадем възможност на футболистите на Локомотив /Пд/ да се реваншират за равенството в контролата срещу нас по време на зимната подготовка", изкодоши се в типичния си стил изпълнителният директор на маричани Георги Фиданов.

Както е известно Марица и Локо завършиха през зимната подготовка 1:1 в контрола, играна отново на Лаута. Маричани бяха по-добрият отбор на терена през цялото време на мача и изпуснаха по чудо да победят черно-белите, които вкараха изравнителния си гол в последните минута на спаринга.