Спартак изпусна Миньор (Раднево) в Пловдив
Автор: Екип Plovdiv24.bg 17:34 / 21.03.2009Коментари (0)3643
Спартак и Миньор направиха 0:0 в мач от 18-я кръг на Източната „Б" група. В края на срещата гостите заиграха с 10 човека, защото реферът изгони Добри Добрев за втори жълт картон. Мачът не блестеше с много голови положение.
Златният шанс пропиля в 90-ата минута Емо Аргиров. От 6 метра Аргиров би над напречната греда с глава след центриране на Йордан Христов.

Иван Площаков бе изведен в пеналта, но затвори ъгъла и би слабо в ръцете на вратаря Боян Петков. В края на полувремето Георги Куртев от Миньор би два фаула, но и при двете изпълнения топката срещаше стената на спартаклии.
След почивката Емо Аргиров профука изгодно положение. В пеланта Аргиров центрира, вместо да стреля. Пловдивчани натискаха, а играчите от Раднево повече гледаха да лежат на терена и да рушат играта. В 80-ата минута Евгений Курдов би с глава, но не уцели вратата.

Двубоят почна с цветя за футболиста на Миньор Боян Динев, който днес празнува рожден ден. Пратеникът на Берое Ивко Ганчев бе на ложите на стадион „Тодор Диев", за да разузнава „гладиаторите".

Спартак - Миньор - 0:0

Спартак: 12.Стоян Здравков, 3.Емил Аргиров, 6.Тодор Симеонов - к, 14.Георги Коруджиев (46 - 8 Йордан Христов), 4.Костадин Слаев (42-7. Димитър Витанов), 17.Пламен Коларов, 21.Христо Стаев, 10. Георги Стоянов, 22.Красен Трифонов, 9.Иван Площаков (73-5. Евгени Курдов),19. Мурад Ибрахим.

Миньор: 1.Боян Петков - к, 11.Никола Данев, 3.Младен Димитров, 17.Боян Динев, 23.Латин Венков, 5.Николай Димитров, 13.Добри Добрев, 24.Димо Димов (74-20.Ангел Лачов), 22.Здравко Тодоров (45 - 28. Запрян Иванов), 10.Георги Куртев (90-18.Солаков), 9.Григор Георгиев.
Жълти картони: Симеонов (Спартак), Добрев, Венков (Миньор).

Червени картони: Добрев 78 (Миньор).
Главен съдия: Стефан Апостолов (Благоевград).