Дублиращият тим на Локо също вкара три на Черноморец, Хейгън се върна в игра
Автор: Екип Plovdiv24.bg 09:48 / 17.03.2009Коментари (0)2078
Дублиращият състав на Локомотив повтори постижението на представителния тим и също вкара три гола на „Черноморец", а двубоят на Лаута завърши 3:2 за домакините. Като титуляр за „черно-белите" се появи Бърнард Хейгън, който не бе играл в официален мач от 13 месеца насам. Последният двубой на ганайският халф датираше от декември 2007 година, а през февруари 2008 той получи контузия по време на подготвителния лагер в Турция. Отлично се представи и нападателят Веселин Марчев, който се отчете с две попадения в бургаската врата. Резултатът бе открит още в 3-ата минута след страхотна задна ножица на Герасим Заков. Първо Марчев пробва бомбен шут, който бе избит от вратаря Василев, но при добавката Заков ефектно опъна мрежата за 1:0. В 27-ата минута домакините поведоха с 2:0 с гол на Марчев, който се оказа най-съобразителен при една грешка на вратаря и от 5 метра прати топката в мрежата. Локомотив доминираше и през второто полувреме, но някои странни отсъждания на съдийската тройка не позволиха резултатът да стане по-изразителен. В 55-ата минута Георги Данов се откъсна в чиста позиция, след което бе съборен от вратаря на „акулите" извън наказателното поле. Вместо задължителния в случая червен картон, реферът Антон Тончев помилва стража на бургазлии и му показа само жълт. 20 минути по-късно Марчев също изскочи сам срещу вратаря, който го събори в пеналта. Тончев веднага отсъди дузпа, но след десетина секунди видя, че помощникът му е вдигнал флага за засада и отмени наказателния удар. Така се стигна до 79-ата минута, когато Димов намали на 2:1, засичайки с глава центриране от корнер. Три минути по-късно Марчев ознаменува добрата си игра с втори гол, след като бе изведен идеално от Христиан Попов и технично прехвърли излезлия да го пресреща Василев. Крайното 3:2 фиксира Фалаков в даденото от съдията допълнително време след грешка на вратаря Тодор Стоянов - Додо. Дебют за дублиращият тим направиха 18-годишните юноши Димитър Шпатов и Иван Стоянов.