Ботев завърши на четвърто място на "Локобол" 2018 в Москва
Автор: Екип Plovdiv24.bg 14:44 / 05.08.2018Коментари (0)2484
©
Юношите на Ботев от набор 2007 завършиха на четвърто място на международния турнир "Локобол". Надпреварата се проведе в Москва и събра множество отбори от Русия и Европа.

В груповата фаза момчетата на Стоян Ангелов записаха две победи и едно равенство, като по този начин се класираха за полуфиналите. Там пловдивчани се изправиха срещу руския Анжи, но допуснаха поражение с 1:3.

След полуфиналната среща "жълто-черните" и треньорите им - Стоян Ангелов и Милен Кунчев изгледаха на живо дербито от руската Премиер лига между Локомотив (Москва) и Спартак (Москва).

Днес ботевистите играха мач за бронзовите медали, като отстъпиха с 0:1 на руския втородивизионен тим Камаз Челябинск. По време на целия турнир "жълто-черните" играха със специално изработени екипи от домакините, на които на гърба бе изписано името на петия най-стар град в света, а именно ПЛОВДИВ.

Освен с купата за четвъртото място, ботевистите се прибраха с две награди. "Канарчетата" взеха приза за най-добър чуждестранен отбор на турнира, а за най-техничен играч бе избран Никола Гигов.