Вече е ясен планът за зимната подготовка на представителния тим на "Марица" за пролетния дял от първенството във Втора лига. Тимът започва тренировки на 8 януари в Пловдив.
Предвиден е едноседмичен лагер в Хисаря в периода 3 - 10 февруари, разкри старши треньорът на тима Стоян Димитров.

Отборът ще изиграе седем контролни срещи, от които шест са вече ясни:

13 януари: Марица - Ботев U19 /Пловдив/
19 януари: Марица - Ботев /Пловдив/
22 януари: Марица - Локомотив /Пловдив/
27 януари: Марица - Оборище /Панагюрище/
3 февруари: Марица - Ботев /Гълъбово/
10 февруари: Марица - Витоша /Бистрица/
17 февруари: очаква се потвърждение за контролата

Времето и мястото на провеждане на контролните срещи ще бъдат уточнени допълнително в зависимост от метеорологичната обстановка.