УЕФА наказа сурово отбора на Ботев Пловдив. Санкцията е в сила за реванша с Бейтар, който ще се играе на стадион Лазур в Бургас. Пловдивчани са наказани със затварянето на 4 блока от сектора, в който се разполага "жълто-черната" агитка. 
Това означава, че във важния мач срещу израелците отборът ще бъде лишен от над 3 хиляди свои привърженици.

Plovdiv24.bg припомня, че причина за суровото наказание са скандиранията на запалянковците в реванша срещу Партизани.