Ботев записа две поредни победи над Пирин
Автор: Екип Plovdiv24.bg 11:35 / 23.04.2017Коментари (0)2054
©
Юношите на Ботев (Пд) постигнаха две победи над Пирин в срещи от първенствата на U19 и U17. При U19 "канарчетата" се наложиха с 6:2 над "орлетата", а при U17 стигнаха до труден успех с 2:1.

Двубоят от 22-ия кръг на Елитната юношеска група до 19 години не предложи равностойна битка и момчетата на Иван Цветанов - Трите хикса взеха изразителен, но и в същото време много ценен успех. С победата жълто-черните се утвърдиха сред водещите отбори в класирането и до последно ще се борят за първото място.

В 16-ата минута Иван Михайлов стреля от 20 метра, вратарят на гостите се намеси неубедително и топката влетя във вратата за 1:0. В ответната атака "орлетата" бяха близо до изравняването, но удар от 10 метра не намери целта.

В 20-ата минута Милен Златков центрира отдясно и Здравко Жилов на задна греда с плътен удар удвои - 2:0. В 29-ата минута авансът на пловдивчани стана класически, след като Ангел Бастунов проби отлично и пусна към Петър Чалъков и капитанът стреля, а топката се отклони в гърба на Иван Кирев и влезе в мрежата за 3:0.

Втората част стартира по идентичен начин и в 57-ата минута Здравко Жилов остана сам срещу вратаря и с техничен удар покачи на 4:0. Това попадение успокои жълто-черните и гостите се възползваха от това, стигайки до бързи два гола, дошли след центрирания от корнер.

В 75-ата минута зелените бяха близо до пълното връщане на интригата, но удар от границата на наказателното поле мина в опасна близост над напречната греда.

В 78-ата минута Ангел Бастунов се отчете със сериозен пропуск, след като не успя да вкара гол в останалата без страж врата и нацели тялото на защитник.

2 минути по-късно обаче нападателят се реваншира за пропуска си и след като получи подаване от Здравко Жилов покачи на 5:2. Крайният резултат бе оформен в последната минута, когато Димитър Калчев се разписа с удар от близка дистанция.

В битката от Елитната юношеска група до 17 години двата тима направиха далеч по-равностоен двубой. Мачът бе изпъстрен със здрави влизания и головите положения пред двете врати не бяха много.

В 25-ата минута Димитър Тонев намери Благовест Данчев в наказателното поле и халфът с премерен удар откри. Малко по-късно обаче гостите се възползваха от грешка в отбраната на Ботев и изравниха.

След почивката играта бе равностойна, а в 56-ата минута, след центриране от ъглов удар, Димитър Аврамов с глава донесе трите точки за пловдивчани. До края на срещата гостите пробваха няколко атаки, но те бяха отразени от защитата на "канарчетата".