Футболистка на Екомет-90 (Пловдив) вкара 3 гола за националния тим
Автор: Екип Plovdiv24.bg 15:48 / 12.04.2017Коментари (0)6816
©
Футболистките на пловдивския Екомет-90 Александра Янева и Ралица Витекова се представиха отлично в националния отбор на България за девойки до 16 години.

Двете взеха участие в международния приятелски турнир към УЕФА, който се проведе в Албена с участитено на България, Естония, Сърбия и Фарьовски острови.

В турнира се игра по системата "всеки срещу всеки".

В първия двубой възпитаничките на треньора Троян Радулов победиха съперничките от Фарьовските острови с 3:0. Попаденията за младите "лъвици" реализираха Ивана Найденова от НСА в 13-ата минута и Александра Янева от Екомет-90 (Пловдив) в 36-ата и 38-ата минута, съобщиха за Plovdiv24.bg от пловдивския клуб.

Във втория мач България отстъпи на Сърбия след изпълнение на дузпи. В редовното време срещата завърши 1:1. Точна за нашите отново бе Александра Янева в 18-ата минута, но в 36-ата минута гостите изравниха с гол на Живана Ступар. При наказателните удари сръбкините надделяха със 7:6.

В последния си мач България победи Естония със 7:6 след изпълнение на дузпи. В редовното време двата тима завършиха 1:1. Гостите от Естония поведоха 1:0, а Ивана Найденова от НСА изравни за 1:1 при изпълнение на наказателен удар.