Ботев победи втородивизионен тим пред почти празни трибуни в Коматево
Автор: Екип Plovdiv24.bg 17:44 / 24.03.2017Коментари (2)5670
Младокът Милко Георгиев се отличи с две асистенции
Ботев (Пд) победи втородивизионния Ботев (Гълъбово) с 2:1 в контролна среща, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Спарингът се игра на клубната база в Коматево пред около 50-ина зрители.

Попаденията за жълто-черните бяха дело на Фелипе Бризола и Лъчезар Балтанов. Неофициален дебют за "канарчетата" направи бранителят Пламен Димов, който все още не е уредил официално разтрогването на договора си с казахстанския Алтай.

Първата чиста ситуация за гол бе пред вратата на гостите в 27-ата минута. Младокът Милко Георгиев изведе Крис Добрев сам срещу вратаря, но 15-годишният нападател шутира в аут.

Само две минути по-късно "канарчетата" откриха резултата. Милко Георгиев намери този път Бризола по левия фланг и бразилецът от малък ъгъл прати топката в мрежата за 1:0.

Малко по-късно пропуски пред вратата на гълъбовци направиха Виктор Генев и Фелипе Бризола.

В 41-ата минута Милко Георгиев се отчете с втора асистенция. Той открадна една топка от вратаря на гостите и почти от аутлинията даде пас на дузпата към Лъчезар Балтанов, който вкара за 2:0.

В началото на второто полувреме Ботев Гълъбово намали резултата. Това стана, след като Димитър Трайков бе изведен в коридор през центъра, изскочи сам срещу Мартин Димитров - Китаеца и го преодоля за 2:1.

След това темпото на игра рязко спадна и малцината зрители не видяха нито едно чисто голово положение на терена.

Мартин Димитров, Радослав Терзиев, Пламен Димов (55- Атанас Ташолов), Виктор Генев (46- Цветомир Панов), Крум Стоянов (23- Лазар Марин), Меледже Омнибес, Лъчезар Балтанов (46- Радослав Апостолов), Фелипе Бризола, Милко Георгиев, Борис Титюков (70- Петър Чалъков), Кристиан Добрев (63- Иван Кирев).