Спортните новини: Днес (19) | Вчера (18)
С трима шампиони Локо удари Марица при ветераните, очертава се дерби с Ботев
Автор: Екип Plovdiv24.bg 11:15 / 30.09.2016Коментари (0)3188
© Фейсбук страница на Марица
Марица загуби с класическото 0:3 домакинството си на Локомотив в първа среща от областния полуфинал в първенството за ветерани. Черно-белите безспорно бяха по-добрият отбор на стадиона в "Кършияка", а в техните редици имаше трима шампиони с представителния отбор от 2004 година - Александър Тунчев, Велко Христев и Красимир Димитров.

Именно Красимир Димитров изведе Локо напред в резултата в 20-ата минута, а в 40-ата Христо Телкийски удвои. В началото на втората част, в 45-ата минута, отново Телкийски отбеляза за крайното 0:3.

Реваншът е след седмица на Лаута.

В другия полуфинал тимът на Ботев, който достигна до тази фаза по служебен път, победи Асеновец с 4:0 като домакин.

Марица: Константин Велков, Димитър Шишков, Янко Узунов, Иван Кунчев, Иван Чалъков, Милан Стоянов, Николай Костов, Томас Петров, Янко Янков, Димитър Узунов, Михаил Бекяров (резерви: Павел Христов, Веселин Тосев, Емил Кръстанов, Иван Пастърмаджиев, Васил Димитров, Димитър Сотиров)

Локо: Стоян Ламбов, Дарко Савич, Александър Тунчев, Велко Христев, Стефан Лулчев, Иво Костадинов, Атанас Бозев, Атанас Георгиев, Христо Телкийски, Красимир Димитров, Георги Недевски, (резерви: Атанас Попов, Спас Топузов, Тодор Димов, Иван Терзийски, Стефан Саламанов, Венци Чалъков)

Съдийски състав: главен съдия: Рюстем Карагарен, помощници: Цветан Горанов, Янко Чакъров