Ботев загуби от лидера в "Б" група Дунав с 0:1
Автор: Екип Plovdiv24.bg 16:54 / 26.03.2016Коментари (17)6371
Ботев (Пд) загуби от лидера в "Б" група Дунав с 0:1 в контрола, която се игра пред около 1000 зрители на градския стадион в Русе.

Двата тима почетоха паметта на легендата на световния футбол Йохан Кройф. Точно в 14-ата минута на двубоя играта бе спряна за едноминутно мълчание в памет на "летящия холандец". Зрителите и футболистите решиха да изразят признателността си към Крой с аплодисменти.

Домакините откриха резултата в 34-ата минута при първата си добра възможност. Играч на Дунав стигна до аутлинията и върна топката в наказателното поле. Там от непосредствена близост Мирослав Будинов я засече в мрежата зад вратаря Голас за 1:0.

Три минути по-късно Божидар Васев пропиля най-добрата възможност за Ботев до момента. Милев и Нелсън взаимодействаха добре, след което младият нападател намери Божидар Васев, който финтира противник и от границата на наказателното поле опита техничен удар в долния десен ъгъл, който мина на сантиметри покрай страничната греда.

В 52-ата минута възможност да изравни се откри пред Мариян Огнянов. Халфът на канарчетата засече с глава центриране на Божидар Васев, но топката мина над гредата в аут.

При ответната атака Атанас Атанасов от домакините се озова на стрелкова позиция, но също шутира високо над напречната греда.

Ботев създаде отлично положение в 66-ата минута. Борис Тютюков бе изведен в наказателното поле от Лъчезар Балтанов. Последва финт на 18-годишния нападател и удар с левия крак, но вратарят на Дунав улови.

Секунди след положението на Тютюков, Балтанов отправи силен диагонален шут, който отново попадна в ръцете на русенския страж.

В 71-ата минута Дунав получи правото да изпълни пряк свободен удар. Зад топката застана Ивайло Раденцов, който шутира над гредата.

Пет минути преди края Лъчезар Балтанов остана непокрит в пеналта на домакините, но не успя да уцели вратата.

Ботев (Пд): Виктор Голас (46- Мартин Димитров), Игор Ощипко (46- Лазар Марин), Филип Филипов, Йордан Христов, Орлин Старокин (46- Даниел Златков), Лъчезар Балтанов, Божидар Васев (57- Рахави Кифуети - 89- Исмет Рамадан), Серкан Юсеин, Мариян Огнянов (56- Борис Тютюков), Грегъри Нелсън (46- Тодор Неделев), Наско Милев (60- Емил Камберов).