Съвсем очаквано в Ботев не се стигна до забавяне на заплатите на футболистите и служителите в клуба. Всички на "Коматево" получиха месечните си възнаграждения за ноември. 
Полагащите им се пари са били преведени по дебитните им карти в събота, 12 декември. Тогава беше работен ден и банковият превод на средствата е бил осъществен на следващия ден. 
"Канарчетата" изиграха последния си мач за календарната година, като завършиха 1:1 при гостуването си в Монтана. 
По принцип ден за разплащане на "Коматево" е всяко 10-о число, но понякога се стига до отклонение ден-два именно заради осъществяването на банковия превод на парите.

Източник: в. "7 дни спорт"