Ботев загуби една от звездите си за дербито с Лудогорец на 2 декември (сряда). Уругвайското крило Нико Варела е наказан и няма да бъде на разположение на старши треньора Николай Костов
При загубата от Литекс (2:4), Варела получи жълт картон в 35-ата минута заради протест след изравнителния гол на Асприля и пропуска мача срещу Лудогорец заради натрупани картони.
Мачът в Коматево е от 14:00 часа и ще бъде ръководен от Станислав Тодоров.