Вратарят на Ботев Адам Стаховяк няма да остане да играе в България. Това съобщиха запознати с намеренията му. 
Полският страж, чийто договор с "жълто-черния" клуб изтича през лятото на тази година, няма да остане при "канарчетата". Той е отклонил оферти на Локомотив (Сф) и Черно море и смята да си търси отбор в чужбина. 
В оставащите до края на сезона мачове Адам Стаховяк ще продължи да бъде титуляр, както и другият чужденец в тима Товаш Иршак, който също напуска през лятото. 
Очаква се шефовете на Ботев да им направят подобаващо изпращане.