Спортните новини: Днес (6) | Вчера (8)
Шахматни битки за Купа "Тримонциум“ в Пловдив
Автор: Екип Plovdiv24.bg 14:23 / 11.11.2014Коментари (0)1983
©
Шахматен клуб "Пловдив" организира за шести пореден път международен детски шахматен турнир Купа "Тримонциум". Турнирът се проведе от 7 до 9.11.2014г., в зала "Москва" на Новотел Пловдив, със съдействието на Община Пловдив, КЦМ - 2000 АД и Българска Федерация Шахмат.

Участие в "Купа Тримонциум" взеха 130 деца от 26 шахматни клуба от цяла България, състезатели от Турция, Сърбия и Гърция, което го утвърждава като един от най-големите детски турнири в цяла България.

Призьорите в турнира бяха наградени от Петър Зехтински заместник-кмет "Спорт, младежки дейности и социална политика" в Община Пловдив, кмета на район "Северен" инж. Ральо Ралев, общинския съветник инж. Гошо Къчков и Харалампи Ванев - член на УС на БФШ. Всички участници в турнира получиха награди.

Децата се състезаваха в три групи. Ето и победителите:

Шампион носител на "Купа Тримонциум" за 2014 година стана Мартин Петров -София.

Група до 14 години: победител при момчетата е пловдивчанинът Виктор Боев, момичета - Маргарита Балимезова.

Групата до 12 г. беше най-успешна за домакините от Шахматен клуб "Пловдив", тук те завоюваха първо място за Рада Минева, второ място за Галя Читакова и четвърто място за Ирен Велева. При момчетата първи е Мартин Василев, а трети Иван Кочиев от домакините.

Група до 10 г. - момчета - победител е Световният ученически шампион Цветан Стоянов, трети е представителят на домакините Иван Караджов, а при момичетата първа е Надя Тончева.

Група до 8 г. - момчета победител стана Сейха Челисхан и така единият от велосипедите осигурени от МАКСКОМ ЕООД замина за Турция, а другият остана в България при Виктория Стрендева

Група до 6 г. - първи е Николай Желев, а при момичетата Виктория Златева

Група начинаещи - победител е Габриела Зънгарова от ШК "Пловдив".

За всеки кръг бяха осигурени изненади за всеки участник в турнира, за това се погрижиха - Трафик медия, Зайо Байо, Чипита, Парти Клуб, Кроки и печатница Колор Принт . Всяка година този турнир се превръща в празник за участници, родители и придружители.