Един от основните футболисти на Ботев Пламен Николов ще пропусне двубоя от 15-ия кръг на "А" група срещу Литекс в Ловеч. 
Бранителят получи травма при загубата на "канарчетата" от Черно море с 1:2 във Варна, а от началото на седмица се готвеше на облекчен режим. 
В сутрешното занимание на "жълто-черните" Николов не тренира със съотборниците си заради болки в глезена. Това означава, че 29-годишният централен защитник пропуска мача с ловчанлии.  
Възпитаниците на Велислав Вуцов заминават за Града на люляците утре сутринта. Срещата между Литекс и Ботев е в събота от 17,30 часа.