Румънецът Алесандру Бенга стана поредният играч от миналогодишния състав на Ботев (Пловдив), който прекрати договора си с клуба по взаимно съгласие.
Въпреки индикациите, че защитникът може да остане и да помогне и в реванша срещу Санкт Пьолтен, развръзката е в съвсем друга посока.
Футболистът си взе довиждане със съотборниците си при "жълто-черните" още след последната тренировка преди снощния мач с Локомотив (София).
Той ще се прибере в родината си, където ще разгледа няколко прелдожения за продължаване на кариерата си. Бившият клуб на бранителя Петролул е сред основните кандидати да го върне в редиците си.
Източник: в. "Меридиан мач"
Алесандру Бенга