Напускането на играчи в Ботев започна днес. Още вчера изпълнителния директор на "канарчетата" Тервел Златев заяви, че днес се очаква между 6-8 футболисти да скъсат с "жълто-черните". 
Стана ясно вече името и на първия. Това е халфа Георги Сърмов, който не се появи на сутрешната тренировка на тима. Любимецът на Мъри е пред завръщане на "Герена". 
Луис Педро пък си е стегнал багажа още вчера и също ще напусне тима. Холандецът също е спряган за договор с Левски.

Пред раздяла с пловдичани са още Ромарио Кортзорг, Алесандру Бенга, Феребори Доре, Юнес Хамза, Вандер Виейра и Адам Стаховяк. Последният тренира днес самостоятелно в "Коматево".