Литекс приема Ботев в сблъсък за бронза
Автор: Екип Plovdiv24.bg 09:40 / 08.05.2014Коментари (13)2618
Литекс приема Ботев (Пловдив) в спор за бронзовите медали днес от 19:30 часа на градския стадион в Ловеч. Главен рефер на срещата от 38-ия кръг на "А" група ще бъде Цветан Кръстев.

"Оранжевите" имат преднина от две точки пред Ботев на третата позиция, като имат и мач по-малко. Ловчанлии прекъснаха серията си от четири поредни мача без поражение, след като в миналия кръг загубиха с 0:2 от ЦСКА на "Българска армия".

"Канарчетата" пък се засилиха в най-подходящия момент. Станимир Стоилов и възпитаниците му нямат загуба в последните си четири срещи, като само в последната - срещу Лудогорец - не успяха да вземат трите точки.

Ясно е, че и двата отбора ще играят в Европа през следващия сезон, тъй като финалът за Купата на България ще се решава между отборите на Ботев и Лудогорец. Петият Левски пък няма как да се намеси в битката за четвъртата позиция, като изостава на пет точки от "канарчетата".

Станимир Стоилов даде почивка на двама от основните си защитници Йордан Христов и Серджан Лукин, като така ще се опита да ги опази свежи за финала за Купата на 15 май. Миодраг Йешич пък след поражението на СЦКА обеща, че ще се бори за победа във всеки от оставащите двубои.

Вероятни състави:

Литекс: Пиргов, Попов, Бодуров, И. Миланов, Божиков, Берберович, Цветков, Асприля, Славчев, Цветанов, Джордан

Ботев: Стаховяк, Спрокел, В. Минев, Бенга, Филипов, Сърмов, Огнянов, Педро, Куертан, Хамза, Доре