Спортните новини: Днес (9) | Вчера (9)
Марица се класира на полуфинал за Купа България
Автор: Екип Plovdiv24.bg 09:09 / 10.12.2013Коментари (0)1458
©
Марица (Пловдив) тръгна с разгромна победа в женския турнир за Купа България и вече си осигури участие в полуфиналите. В среща от Група А Жълтите се наложиха над Казанлък Волей (Казанлък) с 3:0 (25:15, 25:19, 25:15)*. Ден по-рано Розите изненадващо загубиха от Славия-СУ (София) с 1:3 (25:27, 25:21, 18:25, 21:25) и след двете загуби напуснаха състезанието, докато Марица и Славия в последния мач от групата във вторник от 16:30 б.в. ще си разпределят първото и второто място в крайното класиране.

Още в първия гейм отличната блокада на Марица отказа волейболистките от Казанлък от надеждите да постигнат нещо в този мач. Пловдивчанки стояха далеч по-организирано на терена и без проблеми стигнаха до 25:15. В края на гейма Петър Дочев предприе смяна, която вдъхна сили на неговия отбор да започне втория гейм по-убедително и Казанлък поведе с 8:4. Предимството на Розите обаче не трая дълго и при 9:9 резултатът вече беше изравнен. Капитанката на Марица Диана Малинова поведе нападението на отбора към категоричното 25:19 в края на тази част. За третия гейм Дочев даде възможност на най-младите си състезателки да получат игрово време. Волейболистките на Иван Петков позагубиха малко от концентрацията си и допуснаха много лични грешки в тази част, като с тях допринесоха за 11 от 15-те точки на Казанлък в гейма. В заключителните моменти Петков вкара от ъгъла младата си централна блокировачка Йоанна Атанасова, която се включи отлично и дори отбеляза с блокада победната точка в мача.

Топреализатор на срещата стана Диана Малинова с 13 точки. Силвия Андреева и влязлата като резерва Марина Ковачева добавиха по 9.

В другата група най-напред ЦСКА-Демакс (София) взе очаквана чиста победа над ЕПУ (Перник), а след това Левски (София) надигра Червените с 3:0. Сините се нуждаят от един гейм в последния мач срещу перничанки, за да се бетонират на първото място и да се срещнат със загубилия утрешната среща между Марица и Славия. За победителя като полуфинален съперник най-вероятно ще остане ЦСКА.