Спортните новини: Днес (32) | Вчера (20)
Марица защити шампионската си титла за момичета до 15 години!
Автор: Екип Plovdiv24.bg 11:18 / 06.06.2014Коментари (2)3400
©
Oтборът на Марица (Пловдив) победи като гост ЦСКА (София) с 3:1 (25:11, 16:25, 26:24, 25:20) във финалния мач на Държавното първенство по волейбол за момичета до 15 години и защити шампионската си титла от миналата година.

Двубоят напълни зала Васил Симов, като двата тима имаха много поддръжници. Срещата бе достоен финал, като достави много емоции за публиката. Първите два гейма преминаха през абсолютните обрати, като играта бе на двете крайности. Първо маричанки прегазиха ЦСКА, като оставиха домакините на скромните 11 точки в гейма. Във втората част Червените изригнаха и поведоха с 11:1 при сервиси на Стефани Батева. До кроя те запазиха разликата и изравниха за 1:1.

Третата част бе изключително емоционална и предложи много мини обрати. След равностойна игра маричанки взеха аванс от 4 точки за 17:13, но не можаха да го запазят. На свой ред Червените изравниха и поведоха, за да настъпи поредното равенство. При 24:24 нервите на софиянки не издържаха и те сгрешиха сервиса, като дадоха предимство на съперничките. Жълтите това и чакаха и реализираха успешна атака, като затвориха гейма и взеха важно психологическо предимство, повеждайки с 2:1.

В четвъртта част домакините не се предадоха, като играта отново тръгна равностойно. При 12:12 поредна серия от добър сервис направи Стефани Батева и ЦСКА успя да дръпне с 16:12. Столичанки обаче не съумяха да запазят аванса си и допуснаха маричанки да ги застигнат. Отново в решителните моменти след поредното равенство при 20:20, Жълтите показаха по-голяма устойчивост и със стабилна игра направиха точкова серия и затвориха гейма, а с това извоюваха и крайната победа, донесла им шампионската титла.

Състезателки на Марица взеха и две от индивидуалните награди на първенството. Ана Боздева бе отличена като Най-добър нападател, а Добрина Христоскова като Най-добър изпълнител на сервис.