Спортните новини: Днес (0) | Вчера (19)
ОУ "Димитър Талев" спечели футболния турнир на СДС
Автор: Екип Plovdiv24.bg 18:55 / 29.05.2008Коментари (0)2101
©
Днес 29 май председателят на СДС Пламен Юруков връчи купата на победителя на футболния турнир, който за четвърта поредна година бе организиран от СДС - Пловдив по повод световния ден на детето - 1-ви юни. Почетното първо място спечели основно училище „Димитър Талев". Голмайстор на турнира стана Димитър Димитров със 10 гола, за най-полезен играч бе определен Стойко Солаков, а най-добрият вратар стана Вокил Чавеев.

Второ място на турнира бе отредено за отбора на СОУ „Константин Величков", а трето място взеха футболистите на СОУ „Братя Миладинови". Мероприятието стартира в 10.00 часа на стадион „Спартак" в район „Южен" и беше открито от председателя на СДС - Пловдив Николай Караиванов, който пожела феърплей и спортсменски дух на младите спортисти.

Участие взеха още отбори от ОУ „Яне Сандански", ОУ „Захари Стоянов", ОУ „Стоян Михайловски", СОУ „Константин-Кирил Философ".

На всеки един от участниците във футболния турнир Пламен Юруков подари книгата „Футбол" на английската футболна асоциация, придружена с личното послание: „Спортът ни прави силни и отговорни хора! Пожелавам много успехи и победи!". Председателят на СДС обеща, че ще направи всичко възможно в България да има по-достъпни и повече места за спорт.

И седемте отбора получиха по няколко футболни топки и почетни грамоти.

Футболният турнир на СДС - Пловдив се проведе за първи път през 2005 година. С неговото организиране и превръщането му в спортна традиция Съюзът на демократичните сили отново декларира подкрепата си за развитието на спорта сред младите хора.