Ботев с нелепа загуба от Черно море във Варна
Автор: Екип Plovdiv24.bg 14:07 / 18.08.2013Коментари (1)4119
© botevplovdiv.bg
Ботев загуби с 1:2 от Черно море в мач от втория кръг на Елитната юношеска група до 17 години. Двубоят се игра на стадиона под Аспаруховия мост в морската ни столица.

Резултатът бе открит в 5-ата минута, като точен бе Слави Георгиев, който засече центриране от ъглов удар. В 45-ата минута "моряците" поведоха с 2:0, а попадението реализира Стефан Иванов. След втория гол на терена имаше само един отбор - този на Ботев. Възпитаниците на Иван Цветанов наложиха сериозен натиск на съперника си и само липсата на късмет, както и гредите на вратата на "зелените", ги лишиха от попадения.

Все пак, в 72-ата минута Виктор Пенчев намали резултата, след като се възползва от добро центриране на Жак Пехливанов и с хубав удар направи 1:2. До края на двубоя "жълто-черните" се опитаха да изравнят, но не успяха.

"Доволен съм от старанието на момчетата. Доминирахме над съперника, показахме и добри комбинации. Определено се вижда напредък в играта ни и мисля, че се представихме много добре.", заяви след двубоя треньорът на "канарчетата" Иван Цветанов.

Съставът на Ботев: Стамен Бояджиев, Михаил Митев, Атанас Куманов, Петър Ангелов, Димитър Хубинов, Александър Грънчарски (75` Кристиан Димитров), Радослав Апостолов (60` Жак Пехливанов), Йоан Пеев, Борис Тютюков, Виктор Пенчев, Йосиф Табаков (70` Георги Георгиев)

Източник: botevplovdiv.bg