"Канарчетата" стартираха с победа в Елитната до 17 години
Автор: Екип Plovdiv24.bg 13:41 / 12.08.2013Коментари (2)3239
© botevplovdiv.bg
Ботев разгроми с 4:1 Чавдар (Етрополе) в мач от първия кръг на Елитната юношеска група до 17 години. Двубоят се игра на стадион "Хебър" в Пазарджик, заради наказанието на "канарчетата" за лишаване от домакинство.

"Жълто-черните" водеха на почивката с 2:0, след попадения на новите попълнения Димитър Хубинов и Жак Пехливанов. Хубинов се разписа след перфектно изпълнен пряк свободен удар, а второто попадение бе реализирано от дузпа.

След почивката Чавдар върна едно попадение, но малко по-късно остана с човек по-малко, заради втори жълт картон за футболист в "червено" за грубо нарушение срещу капитана Виктор Пенчев. Третият гол за пловдивчани бе дело на друго ново попълнение - Йоан Пеев, а крайния резултат оформи Виктор Пенчев.

"Доволен съм от резултата, но не и от играта, която показахме. През първата част отборът на Чавдар стоеше по-добре от нас, но след почивката взехме изцяло инициативата в наши ръце. Въпреки това, направихме прекалено много пропуски пред противниковата врата.", заяви след двубоя треньорът на "канарчетата" Иван Цветанов.

Съставът на Ботев: Стамен Бояджиев, Михаил Митев, Атанас Куманов, Петър Ангелов, Димитър Хубинов, Радослав Апостолов, Жак Пехливанов (70` Кристиан Димитров), Йоан Пеев, Борис Тютюков (75` Ангел Семерджиев), Виктор Пенчев (к), Йосиф Табаков (60` Александър Грънчарски)

Източник: botevplovdiv.bg