Ботев разгроми 4:0 Марек в спокоен мач
Автор: Екип Plovdiv24.bg 19:38 / 12.04.2008Коментари (0)6957
4 гола във вратата на Марек и пропусната дузпа от голмайстора на А група Георги Христов, видяха близо стотина привърженици на отбора на Ботев, заели места по кооперациите около стадион "Христо Ботев".

Срещата между двата отбора от поредния кръг на А група се игра пред празни трибуни, заради наказание, наложено на отбора на Ботев, след изстъпления на феновете след дербито с Локомотив Пловдив.

Срещата започна с летящ старт за "канарчетата", които поведоха още в 3-та минута след хубав гол с глава, отбелязан от навярно най-слабия в техните редици за този мач - Дормушали Саидходжа. Централния нападател се възползва от брилятно центриране на най-добрия в жълто-черен екип - Йордан Минев, забивайки неспасяемо топката в десния ъгъл на вратата, пазена от Варадинов.

Веднага след този гол, играчите на Ботев се втурнаха да увеличат аванса си, но невероятни пропуски направи Георги Христов, който при малко повече шанс можеше да подобри постижението на Еньо Кръстовчев от предишния кръг , отбелязал 4 пъти на Марек.

Върхът на каръка, обзел голмайстора на Ботев, бе в 25-та минута, когато деветката изпусна от бялата точка дузпа, отсъдена за нарушение срещу самия него. Варадинов усети ъгъла и изби удара му на средна височина в левия ъгъл на вратата.

След почивката отборът на Марек с нищо не промени пораженческия си облик, а тимът на Ботев продължи да атакува яростно сгъстената защита на дупничани.

Логичното се случи в 54-та минута, когато любимецът на жълто-черната публика Георги Христов най-после се разписа с истински гол-красавец. Нападателят напредна сам в половината на дупничани, финтира защитник и от дъгата пред наказателното поле с топовен шут не остави никакъв шанс на Варадинов, а топката преди да посети мрежата зад него описа невероятна парабола.

Третият гол на Ботев бе само на време и безкрайно изнервения през целия мач треньор на домакините Тенчо Тенев, трябваше да чака още само 4 минути, докато преднината на водените от него футболисти стане класическа.

Отново Георги Христов и отново дузпа, спечелена от него. Извършител на нарушението, както и в първия случай за дузпа, бе вратарят на Марек - Варадинов, но странно и в двата случая се размина дори без жълт картон.

Този път Христов бе безпощаден и с премерен удар от бялата точка оформи резултат 3:0 в 58-та минута.

Головата фиеста на Ботев продължи и само след две минути резултат набъбна на 4:0 след красив гол на Георги Аврамов.
Дясното крило вкара красив гол с левия крак, с фалциран и точно премерен удар извън наказателното поле, намерил точно десния горен ъгъл на вратата на Варадинов.

Този резултат изглежда напълно задоволи футболистите на Ботев, които видимо намалиха темпото, съхранявайки силите си за тежкия мач в сряда за купата срещу Литекс, а футболистите на Марек с нищо не показаха, че са дошли в Пловдив за нещо различно от разгромна загуба.

На трибуните присъстваха английски мениджъри, но не стана ясно кои точно футболисти са дошли да наблюдават. Това, което видяха бе един припрян през първото полувреме и безгерешен през второто Георги Христов и един отличен през целия мач до момента на смяната си Йордан Минев. Останалите просто пригласяха, а в халфовата линия на Ботев най-деен бе Мауро Алегре, който обаче бе заменен на полувремето, поради поредната си контузия.

Ботев (Пловдив) - Марек (Дупница) 4:0 (1:0)
ст. Христо Ботев гр. Пловдив
публика : 0
(1:0 -Саидхожда 3'; 2:0 - Георги Христов - 54' ; 3:0 - Георги Христов - 58 (д.) ; 4:0 - Георги Аврамов - 60')
жълти картони - Георги Христов (Ботев) -15' ; Варадинов (Марек) 72' , Бойчев (Марек) 70'

Главен съдия : Кольо Данев (Вн)
асистенти : Александър Атанасов (Вн) и Димитър Димитров (Вн)
резервен съдия: Димитър Андреев (Кж)
Декегат на БФС : Кольо Кондев (Сл)
Наблюдател на БФС : Кънчо Димитров (СФ)

състави на двата отбора :
Ботев: Лилчо Арсов, Йордан Минев (65' Николай Димитров), Илиян Гаров, Красимир Кръстев, Даниел Божков (к), Георги Аврамов, Величко Величков, Апостол Попов, Дормушали Саидходжа (81' Йордан Етов), Мауро Алегре (45' Николай Манчев)

Марек: Варадинов, Младенов, Д.Георгиев (79' Андреев), Захид (83' Симеонов), Иванов, Горанов (64' М.Георгиев), Павлович, Таскович, Соколов, Редовски, Бойчев