Марица отказа още един претендент за "А" група
Автор: Екип Plovdiv24.bg 18:05 / 21.03.2008Коментари (0)4764
Родопа Смолян стана поредния отбор, склонил глава пред Марица в Пловдив, губейки с 0:2 на стадиона край Захарна фабрика. Головете за "жълто-сините" вкараха Борислав Никифоров в 65-ата минута и Атанас Любенов в даденото от съдията продължение.

Мачът започна с атаки на гостите, които са един от основните претенденти за влизане в "А" група. Марица обаче удържа първоначалния натиск и бързо изравни играта. Въпреки териториалното надмощие, "кършиаклии" дори имаха шанс да открият резултата още в шестата минута. Тогава Димитър Байрев се откъсна сам срещу вратаря, бе съборен, но Тодор Тодоров продължи играта, стреляйки към опразнената врата, но защитник на Родопа се намеси в последния момент.

Това всъщност бе и единствената по-сериозна опасност пред една от двете врати през първата част. Димитър Байрев стреля веднъж по-опасно към вратата на Родопа, а пред вратаря на Марица Теодор Скорчев нямаше реални опасности, освен редица неуспешни центрирания.

Втората част започна вихрено за Марица. Още в 48-ата минута Пламен Коларов навърза няколко играча на Родопа и оставен без противник около дъгата, стреля необезпокояван. Топката се удари в гредата, завъртя се покрай цялата врата пред голлинията и излезе в корнер.

В 65-ата минута Родопа достигнаха до първата си сериозна опасност. Влезналият като резерва Емил Петров стреля отдалеч, но топката се удари в горната греда. В последвалата контраатака Марица откри резултата. Точен бе Борислав Никифоров, който надбяга цялата защита, като показа много добро чувство за пласиране, избягвайки засадата. Сам срещу вратаря на Родопа Никифоров не сгреши за 1:0.

Само пет минути по-късно отново Никифоров можеше да реши мача, но се забави и подаде на Атанас Любенов, който вече бе в засада. Тогава отново след добра контраатака двамата офанзивни футболисти бяха останали срещу двама защитници на Родопа, но не се разбраха и провалиха добрата възможност за втори гол.

Родопа не успяха да сътворят нищо добро до края, като вместо да се опитат да си запазят шансовете за промоция, постигайки равенство, смолянчани решиха да ритат здраво домакините си. В края на мача дори получиха и втори гол, автор на който стана Атанас Любенов.

С тази победа Марица продължава да е без загуба у дома в "Б" група. Въпреки липсата на основни футболисти като Емил Стоев и Камен Апостолов, играчите в жълто-синьо, със средна възраст под 21 години, надделяха над един от фаворитите в борбата за "А" група.

Съставът на Марица: Теодор Скорчев, Пламен Крачунов, Цветан Йотов, Владимир Байрев, Иван Димов, Васил Стефанов, Пламен Коларов, Димитър Байрев, Александър Белилов, Борислав Никифоров, Тодор Вакрилов Тодоров(Рангел Абушев, Атанас Любенов).