Ботев на полуфинал за Купата
Автор: Екип Plovdiv24.bg 16:20 / 12.03.2008Коментари (0)14423
Ботев се класира на полуфинал за Купата на България, след като победи като гост с 2:0 претенциозния софийски Локомотив. Противно на очакванията „канарчетата" натиснаха своите домакини още от самото начало и до края на срещата не им позволиха да вземат инициативата.

Още в 6-та минута нападателят Георги Христов стреля опасно от пряк свободен удар, но топката премина покрай гредата.

В 13-та минута домакините от Локо (Сф) успяха да организират първото си нападание към вратата на Арсов. Иво Иванов опита удар от близо, но топката попадна точно в ръцете на вратаря на „канарчетата".

В 34-та минута Какалов центрира от корнер, топката попадна на главата на Илиян Гаров, който стреля в долния ляв ъгъл на вратата на домакините, вкарвайки за 0:1.

В последната минута на първото полувреме Георги Какалов нахлу в наказателното поле на домакините и бе съборен, но не последва съдийски сигнал.

Веднага след подновяването на играта отново Какалов развинти защитата на гостите, но бе спънат на границата на наказателното поле. Минев центрира от прекия свободен удар, но Величко Величков с глава не успя да свали добре топката и тя бе изчистена от защитниците на домакините.

Само десет минути по-късно „канарчетата" организираха поредната си добра контраатака. Какалов напредна и центрира много добре топката към Минев, който стреля с глава, но топката премина на сантиметри покрай гредата.

Петнайсетина минути преди последния съдииски сигнал отборът на Локо се вдигна на финален щурм и успя да натика „канарчетата" в соббствената им половина. Възпитаниците на Тенчо Тенев обаче играха изключително организирано в защита и не позволиха на домакините да създадат реална опасност пред Арсов.

Така се стигна до 88-та минута, когато Георги Христов получи топката, излезе сам срещу вратаря, финтира го, но Голубович го фаулира. Зад топката застана потърпевшият, който би точно и оформи крайното 0:2.