Спортните новини: Днес (28) | Вчера (23)
Спартак и Локомотив не се победиха в борбата за второто място
Автор: Екип Plovdiv24.bg 13:56 / 13.11.2012Коментари (0)2333
Снимка: Архив
Детския отбор на Локомотив завърши 1:1 гостуването си на Спартак в борбата за второто място в първенството. Този мач бе по-специален от водения от Иван Петров-Чекиста тим, тъй като допреди два месеца двата отбора защитаваха заедно "черно-белия" екип под ръководството на Владимир Чернев.

Ръководството на пловдивчани обаче се освободиха от услугите на наставника, който напускайки Лаута раздели отбора си на две и привлече със себе си половината от юношите на Локомотив. С идването на Иван Петров обаче на Лаута пристигнаха и доскорошните му възпитаници от разпуснатия преди седмици тим от спортното училище. Така Локомотив сглоби боеспособен отбор, който без опит и сработка помежду си показа, че няма да отстъпва от извоюваните си позиции при тази възраст.

Именно голяма част от бившите доскоро съотборници се противопоставиха помежду си в неделя на стадиона в Катуница, като част от доскорошните дразги бе и решението на домакините да излязат с неприличния за тях бял екип, въпреки че е именно тяхно задължение да сменят цвета на екипа си при нужда.

Далеч по-бойния и желаещ победата тим се оказа тимът на Локомотив, който получи нелеп гол след неразбирателство между вратаря и защитата още в 4-ата минута. Димитър Грудев се възползва по най-добрия начин и откри резултата. Това не сломи гостите и те заложиха на по-твърда игра, търсеха пасовете и комбинациите, действаха и с много повече самочувствие. Превъзходството им не бе толкова видно при чистите голови положения, показател по който двата тима бяха равностойни. И съдиите се намесиха безпричинно, като в средата на второто полувреме на тъч-рефера Димитър Стоянов му хрумна да се прави на интересен и сигнализира, че след вкарването на топката в игра от ръцете си, вратаря Богдан Димитров е напуснал очертанията на наказателното поле, чийто граници и без друго трудно се открояваха. При последвалия двоен удар домакините удвоиха резултата, но след директно изпълнение, което задължи Боян Славков да не зачете гола. Все пак упоритството и себераздаването на "черно-белите" даде резултат и логиката възтържествува. Минута преди изтичане на редовното време капитанът Александър Гурков овладя на гърди в наказателното поле и хладнокръвно изравни.

Източник: lportala.net