Локо Пд и Литекс оставиха развръзката за реванша
Автор: Екип Plovdiv24.bg 16:53 / 31.10.2012Коментари (187)16585
Локомотив Пд и Литекс оставиха развръзката за 1/16-финала на турнира за Купата на България за реванша в Ловеч. В първият мач за купата двата тима не се победиха и завършиха 0:0 в Пловдив. Наставникът на ловчанлии Христо Стоичков излезе с най-доброто на стадион "Локомотив". Дебют за "черно-белите" направи Серафим Михайлов, който се появи в игра четвърт час преди края заменяйки Атанас Курдов

Локомотив започна по-добре срещата в първите минути и още в началото на мача можеше да поведе, но Маламов пропусна добра възможност останал сам срещу Пиргов. Литекс постепенно навлезе в мача и успя до почивката да застраши на няколко пъти вратата на Господинов, но стражът се справи отлично и запази мрежата си суха.

След почивката "оранжевите" наложиха териториален натиск над "черно-белите" и след само 60 секунди игра Цветков изскочи сам срещу Господинов, но вратаря спаси. Пет по-късно Господинов отново трябваше да показва своята класа, след като успя да парира удар на национала Георги Миланов останал сам срещу него. В 70-ата минута играчите на Камата се отчетоха с нов пропуск. Влезлият като резерва Галин Иванов засече остро центриране отляво, но Кавдански изчисти от голлинията.

До края на мача гостите създадоха още няколко добри атаки, но Йордан Господинов бе просто непробиваем днес и успя да запази мрежата си суха. Така двата тима оставиха всичко да се реши в реванша.

Локо Пд - Литекс 0:0

Локо Пд: Господинов, Котев, Кавдански, Стамов, Димитриу (46' Атанасов), Дюлгеров (77' Петров), Златински (к), Маламов, Д. Георгиев, Абушев, Курдов (75' Михайлов)

Литекс: Пиргов, Божиков, Бодуров, Попов, И. Миланов, Цветков, Йеленкович (к),Славчев, Г. Миланов, Иса (75' Заков), Ваюши (66' Иванов)