Локо загуби финала в Белек след драма с дузпи
Автор: Екип Plovdiv24.bg 22:39 / 05.02.2012Коментари (40)5349
Локомотив загуби по изключително драматичен начин финала на турнира в Белек след изпълнение на дузпи. В редовното време срещата завърши 2:2, а при рулетката на дузпите нервите на хърватите се оказаха по-стабилни от тези на Локо и в крайна сметка се поздравиха с крайния успех.

Двубоят не започна по най-добрия начин за Локо, който още във втората минута получи гол. Нападателят на хърватите Вукушич бе съборен от стража на "черно-белите" Андрей Павлов в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. Зад топката застана потърпевшия, който не сбърка за 0:1. След попадението Локомотив натисна своя противник и гола не закъсня. В 25-ата минута капитанът на "смърфовете" Здравко Лазаров със силен шут разстреля вратаря на Хайдук от фаул и изравни. Радостта на пловдивчани обаче бе за кратко. Пет минути след попадение на Лазаров, Анас отправи силен изстрел към вратата на Локо, Павлов изби, но след неговата намеса тя попадне в краката на Вукушич, който не сбърка от близо и вкара втория си гол в мача.

През втората част Локомотив натисна своя противник в неговата половина и успя бързо да възстанови равенството. В 50-ата минута след центриране от корнер, Валери Георгиев се оказа най-съобразителен в пеналта и вкара за крайното 2:2. Така мачът трябваше да бъде решен след изпълнение на дузпи.

Първите 10 наказателни удара бяха реализирани, но при шестото изпълнение на Локомотив Ангел Йошев изпусна, а Лима вкара и донеси победата за Хайдук.