Локо удари шампиона на Словения в първата си контрола в Анталия
Автор: Екип Plovdiv24.bg 17:01 / 03.02.2012Коментари (88)9885
Даксон вкара едно от двете красиви попадения във вратата на шампиона на Словения Марибор
Локомотив победи с 2:0 шампиона на Словения Марибор, в първата си контрола от лагера в Анталия. Пловдивчани по нищо не отстъпваха от словенците и с два много красиви гола стигнаха до успеха.

Даксон Да Силва откри резултата след четвърт час игра. Бразилецът навърза трима футболисти на Марибор, след което навлезе в наказателното поле на словенците и с техничен удар вкара за 1:0. До почивката шампионът на Словения създаде няколко добри атаки, но Андрей Павлов показа класа и успя да запази суха мрежа.

След почивката Марибор излезе с изцяло нов състав, което се отрази малко или много на играта им, а Локомотив успя да се възползва от това. В 70-ата минута Илиян Йорданов реши всичко в мача с втори гол във вратата на словенците. Юношата на "канарчетата" бе оставен непокрит пред границата на наказателното поле и с много красив удар оформи крайното 2:0 за Локомотив. Пловдивчани можеха да направят резултата класически, но Джереми Родригес пропусна да се разпише оставайки сам срещу стража на Марибор, след прекрасен извеждаш пас на Базил дьо Карвальо

Следващата проверка на Локомотив в Турция е на 5 февруари (неделя). Все още обаче не е ясен противника на "черно-белите". Вариантите за спаринг-партньор са Хайдук или Васлуй.