Ботев би трудно Берое с 1:0
Автор: Екип Plovdiv24.bg 19:27 / 22.09.2007Коментари (0)4740
Ботев би трудно Берое с 1:0 пред около 5000 зрители в Пловдив. Единствения гол отбеляза Георги Аврамов в 35-ата минута. Гостите завършиха мача с овек по-малко, след като в 58-ата минута след втори жълт картон играта напусна Николай Харизанов. След края на мача и двата отбора имаха претенции към съдийството.

Срещата започна с атаки и към двете врати, които обаче не завършваха с нищо интересно. Първи шанс имаха гостите, след като защитата на Ботев не се разбра за една топка и Митев бе оставен сам да стреля по диагонала - топката мина на сантиметри над горната греда. Малко по-късно и Манчев опита късмета си, стреляйки от пряк свободен удар, но твърде слабо, за да затрудни Беконо.

В 18-ата минута Вергилов и Кръстев се сдърпаха с центъра. След брутален фаул в гръб на Вергилов, Кръстев стана и дръпна противника на земята. След суматохата съдията дръпна двамата настрани и им показа жълти картони.

В 23-ата минута Иванов пропусна невероятен шанс за Берое. Митев му свали топката след корнер, но халфът бе париран от Лилчо Арсов.

Така се стигна до головата 35-а минута. Георги Христов взе една топка от половината на Ботев, премина през няколко футболиста на Берое, пробягвайки около 50 метра и изведе перфектно в наказателното поле Георги Аврамов. Дясното крило на Ботев не сгреши сам срещу Беконо и вкара за 1:0.

До края на полувремето не се случи нищо опасно пред двете врати. Отново при една опасност Беконо удари с глава Христов, но съдията остана безмълвен.

Второто полувреме "канарчетата" започнаха по-активно. Само три минути след почивката удар на Аврамов облиза страничната греда на Берое. Старозагорци също можеха да вкарат - Славов би малко над гредата и топката падна върху мрежата на Арсов.

В 58-ата минута Харизанов дръпна за фланелката Йордан Минев, който се откъсваше по дясното крило и заслужено получи втори жълт картон. Малко по-рано същия футболист спъна Георги Христов, който се откъсваше сам срещу вратаря, но главния съдия Атанас Димитров пожали гостите.

Минути по-късно Христов имаше златен шанс да удвои резултата, като остана непокрит на дузпата, но би слабо във вратаря на Берое. Влезлия като резерва Караматев също можеше да вкара, стрйки под гредата, но Беконо изби в корнер.

Малко по-късно съдията отново беше милостив към старозагорци. Георги Аврамов, който излизаше сам срещу вратаря бе дръпнат за фланелката от Янко Сандански, но съдията реши да даде само жълт картон. До края на мача двата отбора намалиха оборотите, като най-добър шанс за гол имаше Георги Какалов, който след двоен пас с Христов излезна сам срещу вратаря, но би покрай гредата.

БОТЕВ: Арсов, Минев, Гаров, Величков, Божков(Караматев 45'), Аврамов(Василев 87'), Манчев(Димитров 73'), Гърков, Кръстев, Какалов Хрстов.
ст. треньор: Светослав Гъров

БЕРОЕ: Беконо, Вергилов(Сандански 45'), Дзаферович, Иво Иванов, Харизанов, Пекин, Славов, Желев(Законв 73'), Галин Иванов(Атанасов 52'), Огнянов, Митев.
ст.треньор: Радослав Здравков

ж.к. Аврамов, Кръстев(Ботев); Вергилов, Сандански, Харизанов(Берое)