Отборът по бадминтон на ПУ "Паисий Хилендарски" спечели титлата в дисциплината в рамките на Националните университетски шампионати 2025 в София.

Съставът, спечелил отборната шампионска титла, е:

Станимир Терзиев – специалност Софтуерни технологии и дизайн

Павел Димитров – Информатика

Наско Найденов – Информатика

Людмил Иванов – Физическо възпитание

Освен това Станимир Терзиев извоюва също индивидуална шампионска титла и златен медал, а Павел Димитров достигна до четвъртфинал.

В надпреварата по двойки представителите на ПУ отново достигнаха високи постижения:

Двойката Станимир Терзиев – Павел Димитров завоюва златен медал, а Наско Найденов и Людмил Иванов играха на четвъртфинал.

"Благодарим ви за трудолюбието, волята и спортсменството. Вие сте пример за висок дух, отговорност и отдаденост, които прославят името на Пловдивския университет. Пожелаваме ви още много успехи, нови върхове и уверени стъпки по пътя на спортните постижения! Гордеем се с вас!", емоционално коментира треньорът на пловдивските шампиони - старши преподавател Татяна Найденова.