На този ден (8 август) преди 4 години българската художествена гимнастика постига най-големия успех в своята история. За първи път страната ни има олимпийски шампион в този спорт! В Токио това направи нашият ансамбъл.
Plovdiv24.bg публикува без редакторска намеса официалното съобщение на Българската федерация по художествена гимнастика:
"ПЪРВИТЕ" (Diamonds are forever)
На днешната дата преди 4 години българският ансамбъл в състав: Симона Дянкова, Лаура Траатс, Мадлен Радуканова, Стефани Кирякова и Ерика Зафирова, с треньор Весела Димитрова и помощник Михаела Маевска, завоюва първия златен олимпийски медал в историята на българската художествена гимнастика!
Не сме забравили!
Ще помним винаги първите!
Весела Димитрова