ИЗПРАТИ НОВИНА
Новини
Спорт
Справочник
НОВО
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
НачалоФутболТенисБаскетболВолейболДругиДЮШФутзалИнтервюСтатистики
Спортните новини: Днес (8) | Вчера (5)
33-годишен пловдивчанин ще гребе на финал в родния си град: Хора, елате да гледате!
Автор: Екип Plovdiv24.bg 15:00 / 30.05.2025Коментари (0)1501
Кристиан Василев се класира за финал на скиф на Европейското първенство по гребане за мъже и жени в Пловдив.

Пловдивчанинът завърши трети във втория полуфинал, с което си гарантира място в топ 6 в Европа и участие в битката за разпределение на медалите. Кристиан влезе във финала с четвърто време.

Той финишира за 6:43.58 мин, като в полуфиналната серия беше изпреварен само от олимпийския шампион от Токио Стефанос Дускос от Гърция (6:41.82 мин) и Михай Чирута от Румъния (6:43.08 мин), като удържа атаките на италианеца Давиде Мимоло, финиширал на 2 секунди след него.

Победителят в другия полуфинал Евгени Залати даде време 6:41.29 мин. В сериите на любимия на всички състезатели гребен канал в Пловдив той подобри и най-доброто време на Европейски първенства с 6:38.51 мин. За Финал А се класираха още Гедриус Биеляускас от Литва (6:45.50) и Марк Вебер от Германия (6:50.56).

Битката за медалите в мъжкия скиф е в неделя (1 юни) от 11.58 часа.

"Удовлетворен съм. Напрежението малко ще спадне, защото основната цел е изпълнена. Щастлив съм, че успях да зарадвам хората, дошли да ме подкрепят. Гледам към финала“, коментира Кристиан Василев.

"Преди първия старт в сериите не знаех къде точно се намирам спрямо конкурентите, това е първо състезание от новия олимпийски цикъл и има доста промени. Първата гонка беше и малко разузнаваща. Основната ми цел преди Европейското първенство беше да дам максимума от себе си, да се насладя на изживяването, тъй като е в родния ми град и е по-различно. И да постигна добър резултат. Не съм си поставял цел финал или медал. Просто исках да нямам голямо напрежение, за да греба по-добре. Разбира се, вече се прокрадват мисли и за медал, но не искам да избързваме с тази тема. Искам да вляза на финала освободен, с по-малко напрежение, за да дам отново максимума от себе си. А ако трябва да взема медал, ще го взема“, 33-годишният скифьор.

Той призова пловдивчани и гостите на града да дойдат на гребния канал за финалите в събота и неделя.

"Много се надявам трибуните на гребната в Пловдив да се напълнят. Едната трибуна е обновена преди първенството, с нови седалки. Хора, елате да гледате - ако не мен, то да видите какво представлява такъв голям форум в гребането“, каза Кристиан Василев.
Още по темата: общо новини по темата: 103
01.06.2025
01.06.2025
29.05.2025
29.05.2025
29.05.2025
27.05.2025
предишна страница [ 1/18 ] следващата страница






Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!

Актуални Четени Теми
Лодки за близо 10 милиона евро видяхме в Пловдив
Гребният канал в Пловдив затвърди реномето си на един от най-бързите в света
"Баските" от Куклен изпратиха подобаващо треньора Мирчев
ПФК Марица: БФС-Пловдив направи нещо против всички принципи на феърплея
Вторият отбор на Локо завърши сезона с разгром
Класиране Резултати

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0886 59 82 67

novini@plovdiv24.bg

гр. Пловдив, ул."Александър I" 32,
Бизнес Център Plovdiv24.bg

За реклама:

Тарифи (виж)
Договори избори 2024

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Пловдивчани във facebook
RSS за новините
Футбол на живо по телевизията
Сайтът е създаден от пловдивчани, за пловдивчани. 100% пловдивски продукт.
Статистика: