Дисциплинарната комисия към БФС обяви санкциите след Битката за Тракия между Ботев и Берое.

Ето какви са наказанията за двата клуба:

За нерегламентирано използване на факли и димки, на основание чл.37, ал.1, т.22.2, б. А от ДП /2024/2025/ – ДК наказва ПФК "Ботев" гр. Пловдив с имуществена санкция в размер на 300 лева.

За нерегламентирано използване на факли, на основание чл.37, ал.1, т.22.2, б. А от ДП /2024/2025/ – ДК наказва ПФК "Берое" гр. Стара Загора с имуществена санкция в размер на 300 лева.

За обидни и нецензурни скандирания, на основание чл.37, ал.1, т.26, б. А от ДП /2024/2025/ – ДК наказва ПФК "Берое" гр. Стара Загора с имуществена санкция в размер на 2000 лева.

ДК задължава ПФК "Берое" гр. Стара Загора да възстанови щетите на стадион "Христо Ботев" гр. Пловдив съгласно чл.38, ал.1 от ДП /2024/2025/.