Отборът на Локомотив Пловдив е първият финалист в ББЛ "А" група, зона Юг! Това стана факт, след като черно-белите спечелиха серията срещу Тунджа Ямбол А, след като измъкнаха победа със 111:106 в напрегнат втори двубой, който се реши в продължение.
Баскетболистите на Димитър Чанков започнаха силно срещата и стигнаха до аванс от 13 точки. Ямболии обаче успяха да направят пълен обрат през второто полувреме и дори натрупаха преднина от 9 точки в последната четвърт.
Секунда преди края на редовното време, при аванс от 3 точки за Тунджа, Симеон Илиев отбеляза страхотен кош, при който бе и фаулиран. Крилото на пловдивчани бе точен от наказателната линия и вкара срещата в продължение, в което по-опитните играчи на Локомотив надиграха своя съперник с 15:10 и си заслужиха място на финала.
Най-полезен за успеха бе Кръстомир Михов, който записа дабъл-дабъл от 21 точки и 10 борби, както и 4 асистенции. Симеон Илиев също направи силен мач и завърши с дабъл-дабъл от 23 точки, 12 борби и 5 асистенции.
Друга хубава новина в лагера на “смърфовете" бе завръщането на гарда Вангел Илиев, който лекуваше контузия в коляното през последните месеци.
Поздравления и за младия отбор на Тунджа Ямбол А за сърцатата игра и достойното представяне в цялата серия! Пожелаваме им успех в битката за третото място!
Следващият противник на Локомотив ще бъде победителят от двойката между БК Хасково и БК Сливен Баскет. Очаквайте през следващата седмица дати и часове за предстоящите финали. Само Локо, написаха от "черно-белия" баскетболен клуб.



















Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!