Нигерийският футболист на Ботев (Пловдив) Самуел Акере бе награден от спортния директор на клуба Артур Платек. Това стана непосредствено преди началото на вчерашния двубой срещу Берое, който завърши 0:0 на стадион "Христо Ботев".
В предишния мач на жълто-черните в столицата срещу Левски Акере изигра своя мач №100 за клуба.
Атакуващият футболист, който скоро навърши 21 години, се превърна в един от най-младите, постигнали трицифрен брой мачове за Ботев.
77 от тях Самуел Акере изигра с първия отбор, а 23 с дубъла на "канарите".
"Поздравяваме Самуел Акере и му желаем още много успехи", написаха по този повод от ПФК Ботев.
Самуел Акере
Артур Платек