Марица загуби изненадващо от Добруджа като домакин с 0:1
Автор: Екип Plovdiv24.bg 18:58 / 11.03.2007Коментари (8)2021
Съставът на Марица допусна втора поредна загуба от подновяването на първенството ни в Източната "Б" футболна група. След като загубиха преди седмица като гости в пловдивското дерби срещу отбора на Спартак с 2:3, днес момчетата на старши-треньорът Петър Зехтински отстъпиха като домакини от тима на Добруджа с 0:1. Единственото попадение в мача падна в 71-ата минута и го отбеляза нападателят на гостите от Добрич Румен Босилков. Той се възползва отлично от едно центриране отляво и с диагонален шут по земята прати топката зад врaтаря на Марица Акалски. Преди това в 61-ата минута Марица остана с човек по-малко на терена.

Нападателят на "жълто-сините" Дечо Аризанов удари без топка футболист на гостите и главния съдия на срещата Андреев му показа червен картон. Домакините от Кършиака могат да бъдат недоволни от страничния рефер на мача, тъй като в края на първото полувреме отмени гол на Марица заради засада. В края на мача нападателят на Марица Георги Христов получи комоцио и бе откаран в болница.

Така добричлии се изравниха с Миньор (Раднево) по точки - 11, но вече са над чертата на изпадащите. Марица е на 9-о място с 20 точки.

След края на мача президентът на Марица Рангел Берберов заяви, че ще вземе сериозни мерки срещу безличната игра на своите възпитаници. "В клуба ни цари пълна дезорганизация" заяви Берберов. На първо време той възнамерява да изгони от клуба нападателят Дечо Аризанов. Той допълни още, че ако старши треньорът на тима Петър Зехтински има морал ще си подаде оставката, ако не ще остане в клуба.

В отговор на искането на президентът на клуба, треньорът Зехтински допълни, че има още какво да даде за отбора и не възнамерява да си подаде оставката. Той пое изцяло отговорността за загубата, като добави още, че множеството контузени в отбора са причината довела до негативния резултат.