Ботев (Враца) обяви привличането на Сирики Диабате от Ботев (Пловдив). Врачани официализираха трансфера на защитника с пост в социалните мрежи.

По този начин от северозападния клуб потвърдиха новината на Plovdiv24.bg за преминаването на 22-годишния бранител.

Ето какво написаха от Ботев (Враца):

Добре дошъл, Сирики Диабате!

Централният защитник, роден през 2002 г., ще играе под наем, преотстъпен от Ботев (Пловдив). Диабате има записани 19 мача през сезон 2024/2025 в различни турнири.

Той има участия в Първа професионална лига, Купата на България, Лига Европа и Лигата на конференциите. Опитът му в национални и международни турнири го прави ценен актив за отбора.

Желаем му успех!