Ботев с лесна победа срещу Съединение
Автор: Екип Plovdiv24.bg 18:48 / 09.04.2011Коментари (127)20942
Ботев постигна лесна победа у дома, след като се наложи с 3:1 над ИТД-Гигант - Съединение, в мач от 27-ият кръг на Югоизточната В група.

"Канарчетата" започнаха слабо първите минути на двубоя. Първото чисто положение в мача се откри пред вратата на "канарчетата". Нападателят на Съединение финтира защитник в пеналта на Ботев, след което се изтърси на терена и главния рефер Димитър Андреев отсъди много спорна дузпа за гостите. Зад топката застана Куртев, но ударът му срещна страничната греда и резултата остана непроменен.

В първата си опасна атака Ботев успя да открие резултата. Тодор Тимонов центрира от дясно и сложи на главата топката на Ирфан Юсеинов, който откри за 1:0.

В средата на първото полувреме "канарчетата" достигнаха и до втори гол, негов автор бе Атанас Курдов, който отбеляза дежурния си гол. Нападателят изпревари стража на гостите, след пас на Николай Манчев, прехвърли го и на празна врата реализира за 2:0.

Десет минути преди края на срещата Ботев направи резултата класически. Тодор Тимонов реализира, след перфектно изпълнен пряк свободен удар.

Втората част старши-треньорът на Ботев Костадин Видолов направи няколко промени в състава и темпото на игра спадна от страна на домакините.

В 65-ата минута Атанас Курдов имаше чудесна възможност да реализира втория си гол в мача, но ударът на нападателят не намери очертанията на вратата.

Четвърт час преди края на срещата, гостите достигнаха до гол. След едно центриране по фланга, бранителите на Ботев не можаха да изчистят една топка и футболист на Съединение се възползва и намали резултата на 1:3.

В 80-ата минута двата отбора останаха с човек по-малко на терена. Атанас Курдов и Костадин Апостолов се спречкаха в средата на терена и главния рефер Димитър Андреев им показа жълти картони, които бяха втори и за двамата.

След тази победа Ботев събра актив от 79 точки и вече е на 24 точки пред втория Нефтохимик.