Дисциплинарната комисия към БФС обяви наказанията след 16-ия кръг в Първа лига.

Ботев (Пловдив) е глобен с 300 лева за нерегламентирано използване на факли и димки.

Локомотив (Пловдив) се размина без санкция след визитата на Арда (Кърджали).

Двама играчи от дубъла на Ботев са със спрени права за натрупани картони - защитниците Ивайло Видев и Георги Кущинаров.