Третият отбор на Ботев (Пловдив) се свлече на последното място в Югоизточната трета лига.

В среща от 9-ия кръг на шампионата "канарчетата" загубиха с 0:2 домакинството си на Карнобат.

Преди срещата двата тима бяха на последните две позиции в класирането, като гостите нямаха точка в актива си.

Още във втората минута Симон Стоянов си вкара автогол, а в 19-ата минута Иван Иванов удвои за гостите. Малко преди края "жълто-черните" изпуснаха дузпа.

В класирането двата тима размениха позициите си, а в следващия кръг Ботев гостува на Марица (Милево).