Дисциплинарната комисия към БФС обяви наказанията след 7-ия кръг в Първа лига.

Ботев (Пловдив) е глобен с 3000 лева за нецензурни скандирания, докато Локомотив (Пловдив) се размина без санкция.

Ето и пълното решение:

За обидни и нецензурни скандирания, на основание чл.37, ал.1, т.26, б. Б от ДП /2024/2025/ – ДК наказва ПФК "Ботев" гр. Пловдив с имуществена санкция в размер на 3000 лева.