Дисциплинарната комисия към БФС отново намери за какво да глоби Ботев (Пловдив).

След срещата с Крумовград, "канарчетата" са санкционирани с 2000 лева за използване на лазерни устройства от феновете.

Локомотив също не се размина без глоба, като "черно-белите" олекнаха с 300 лева за палене на факли.

Ето и пълното решение на БФС:

За нерегламентирано използване на факли, на основание чл.37, ал.1, т.22.2, б. А от ДП /2024/2025/ – ДК наказва ПФК "Локомотив" гр. Пловдив с имуществена санкция в размер на 300 лева.

За нерегламентирано използване на факли, на основание чл.37, ал.1, т.22.2, б. А от ДП /2024/2025/ – ДК наказва ПФК "Левски" гр. София с имуществена санкция в размер на 300 лева.

За обидни и нецензурни скандирания, на основание чл.37, ал.1, т.26, б. А от ДП /2024/2025/ – ДК наказва ПФК "Левски" гр. София с имуществена санкция в размер на 2000 лева.

За използване на лазерни устройства за заслепяване на състезател от публиката на ПФК "Ботев“, на основание чл.37, ал.1, т.27 ДП /2024/2025/ – ДК наказва ПФК "Ботев" гр. Пловдив с имуществена санкция в размер на 2000 лева.