Ръководството на ПФК Ботев използва официалната клубна страница във Фейсбук, за да надъха привържениците на отбора за предстоящото градско дерби срещу Локомотив. Двубоят от втория кръг на новия сезон е в неделя (28 юли) от 21,15 часа на стадион "Христо Ботев".

От "жълто-черния" клуб публикуваха няколко снимки от последното дерби на "Колежа", което завърши 0:0 и се игра без присъствието на фенове на черно-белите.

"Последният път, когато приехме градския съперник на "Колежа“. Да покажем кой е отборът на Пловдив. Вземи билет за мача или абонаментна карта за сезона и подкрепи Ботев", написаха по този повод от ПФК Ботев.