Старши треньорът на Марибор - Анте Шимунджа, сподели мнението си след загубата от Ботев с 1:2.

Ето какво заяви наставникът на словенците:

"Със сигурност не сме доволни от резултата. Съперникът бе взискателен, затова се подготвихме старателно и смятам, че отговорихме добре. Но съперникът вкара два пъти, ние само веднъж. Въпреки, че имахме ситуации, които можехме да използваме по-добре."

"Искаме да постигнем успех, така че ще трябва внимателно да анализираме всичко, което се случи тук. След като загубихме, разбираемо, нямаме причина да сме доволни. Пътят, който поехме към Европа, е правилен."

"Като се има предвид, че това е първият официален мач, някои неща също трябва да бъдат разбрани и приети. Заслужавахме повече, но това е футболът. Но не се съмнявам, че на реванша Ботев го очаква много трудна задача“.