Марица (Пловдив) ще сформира втори отбор, съставен изцяло от юноши от набори 2006 и 2007, който ще се състезава в Областните групи. Разходите около такъв отбор са по-малко в сравнение с юношеските Зонални групи, освен това младите таланти на "жълто-сините“ ще трупат безценен опит в мъжкия футбол и в конкурентна среда, уточниха от клуба.

Тимът ще бъде воден от Димчо Беляков, който остава начело на ДЮШ на Марица и от Абип Конедарев. Обмислят се и още няколко промени в школата, които ще бъдат обявени на малко по-късен етап.

В същото време стана ясно, че представителният тим на "жълто-сините" ще изиграе шест контролни срещи по време на подготовката си.

Ето и програмата за тях:

29 юни: Марица– Ботев II (Пловдив)

6 юли: Марица – Родопа (Смолян)

13 юли: Марица – Гигант (Съединение)

20 юли: Марица – Локомотив II (Пловдив)

24 юли: Марица – Асеновец (Асеновград)

27 юли: Марица – Атлетик (Куклен)

3-4 август: Начало на сезона